Од утре и за викендот пониски температури и врнежи

 

Под влијание на студена воздушна маса од север следува период на променливо облачно и студено време.

 

Од утре доцна попладне, како и за време на викендот ќе има повремени врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег, претежно во јужните и западните делови од земјава. Врнежите ќе бидат со слаб, на места умерен интензитет и на планините ќе се формира помала снежна покривка - информираат од УХМР.

 

 

 Share

Додади коментар