Од ноќеска заладување и снег

 

 

 

Поради нагло спуштање на многу студена воздушна маса од север, денес во текот на ноќта и утре преку денот ќе дува силен североисточен ветер, чија брзина на места ќе достигнува од 90 до 100 км/час.

 

Денес во ноќните часови и утре претпладне ќе има локални врнежи од снег, главно во западните и јужните делови од земјава.

 

Повремени врнежи од снег, особено претпладне, а на повеќе места ќе се формира помала снежна покривка. Ќе дува силен североисточен ветер, на места ќе достигнува брзина од 90 до 100 км/час.

Температурата до 1 степен.

Додади коментар