Од недела дожд и заладување

 

До петок ќе се задржи претежно сончево и многу топло време. Утре температурата до 40 степени.

 

Во сабота во текот на денот ќе има зголемување на облачноста и ќе дува засилен југозападен ветер, но дневната температура се уште ќе биде висока.

 

Преку ноќта кон недела се очекуваат врнежи од дожд проследени со ретки грмежи. Во недела ќе дува засилен северен ветер, а дневната температура значително ќе се намали.Share

Додади коментар