Од билтенот на МВР - 27.10.2022
27-10-2022 РЕГИОН

На 27.10.2022 во 00.30 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека на патот с.Сопот-с.Марена, на влез во с.Марена, патничко моторно возило „ауди“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од М.З.(24) од с.Сопот, излетало од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетен сопатник, констатирани во Општата болница во Кавадарци. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кавадарци.

 

На 26.10.2022 во 19.10 часот во Полициската станица Кавадарци, од Општата болница во Кавадарци било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди била донесена Ј.Ч.(43) од с.Куманичево. По преземени мерки, полициски службеници констатирале дека околу 16.30 часот во двор од куќа во с.Куманичево, нејзиниот татко Ц.Ч.(67) додека го паркирал своето возило ја удрил Ј.Ч. со возилото. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кавадарци. 

 

На 26.10.2022 во ОВР Кавадарци, С.Л.(71) од Кавадарци пријавил дека истиот ден бил физички нападнат од П.П. Се работи на расчистување на случајот.

 

 Share

Додади коментар