Обновено: Исчезнат е 62 годишен маж од Ваташа
16-06-2016 РЕГИОН

19.50 часот

Од семејството на Василев вечерва информираа дека полицијата го пронашла жив, исчезнатиот Милан Василев  по кого се трагаше од вчера.

 

 

13.15 часот

Милан Василев на возраст од 62 години од селото Ваташа е исчезнат од вчера наутро. Од неговото семејство апелираат до сите граѓани кои имаат било каква информација за Милан да се јават на телефонскиот број на семејството 071-250-875.

 

Милан на себе носи сини тренерки и жолто-бела блуза со долги ракави, влечки и бастун. Нема ориентација за време и простор.

 

Семејството веќе интензивно трага по Милан.Додади коментар