Митко Јанчев е новиот градоначалник на Кавадарци
29-10-2017 РЕГИОН

 

 

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев е победник во вториот круг од локалните избори. Тој според податоците од ОИК Кавадарци, од сите обработени гласачки места освои 13.180 гласа и е нов градоначалник на Кавадарци.

Неговиот против кандидат Бетиане Китев во градоначалничката трка од вториот круг освои 11.538 гласа.

 

 

Во моментот членовите и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ ја прославуваат победата на Јанчев.

 

Во Росоман победник е Бранко Јанев од СДСМ, во Демир Капија Лазар Петров од СДСМ.

СДСМ победи и во Градско. Таму градоначалник е Роберт Бешовски. СДСМ победата ја слави во овие општини.


А.Д

 Share

Додади коментар