ЛИ/2017 (ВИДЕО) Китев: Победуваме во втор круг - И Кавадарци ќе го следи трендот во другите градови
16-10-2017 РЕГИОН

 

„Благодарам на граѓаните за дадената подршка. Победуваме во вториот круг за 14 дена“ рече меѓу другото на денешната прес конференција кандидатот за градоначалник на Кавадарци од редовите на СДСМ, Бетиане Китев. Го повика својот противкандидат на тв соочување за да можеле граѓаните да донесат правилна одлука за кого да гласаат.

 Share

Додади коментар