Какво време не очекува утре?

Во сабота во раните утрински часови облачно со слабо провејување на снег. Во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност и ветровито. Ќе дува засилен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер. Ветерот понекаде ќе достигне брзина и до 30 км/ч. Утринските температури ќе се движат од -7°C до 1°C, а максималните дневни температури од 1°C до 9°C.

 

Студено утро не очекува во недела со утрински температури кои ќе се движат од -10°C до -3°C. Во текот ќе биде претежно сончево и ветровито. Слаб јужен ветер, а во западните предели ќе дува умерен југозападен ветер. Максималните дневни температури ќе се движат од 5°C до 12°C.Share

Додади коментар