И денеска променливо време со услови за дожд

Денеска ќе имаме променливо облачно време со локален пороен дожд и грмежи, особено во јужните и источните делови. Ќе дува умерен северен ветер. УВ=6

 

Утре ќе биде сончево и потопло, со умерена облачност и слаб до умерен северен ветер УВ=8.

Максималната температура ќе достигне до 30 степени.Share

Додади коментар