Жител на Тимјаник позитивен на Ковид 19
18-06-2020 РЕГИОН

64 годишен жител на селото Тимјаник - Неготино е позитивен на Ковид 19, потврдија денеска од Центарот за јавно здравје Кавадарци.

 

Пациентот е хоспитализиран на скопските клиники поради лекување на други здравствени проблеми, каде е утврдено дека е позитивен на корона вирусот.

 

Во Кавадарци, засега нема нови случаи на Ковид 19.Додади коментар