Двајца починати - 13 нови ковид позитивни во Тиквешијата
01-12-2020 РЕГИОН

Помалку тестови и помал број на нови позитивни на корона вирус покажуваат податоците од Центарот за јавно здравје Кавадарци за последните 24 часа.

 

*Кавадарци   7

*Неготино     6

 

„Новите позитивни се на возраст од 24 до 81 годин. Во регионот има починато две лица. Едно од Кавадарци на 77 години и на 55 годишна возраст од Неготино“ информира епидемиолог д-р Ристе Јовановски.

 

На ковид одделот во кавадаречката болница има хоспитализирано 36 пациенти во стабилна општа состојба.

 

А.ДShare

Додади коментар