Врнежливо до средина на денот

Нестабилно облчасно со повремени врнежи од пороен дожд најавува УХМР до средината на денот. Ќе дува повремено засилен ветер, особено по должината на Повардарјето и кон истокот.

 

До крајот на денот врнежите ќе престанат. Максималната температура денес ќе биде во интервал 22 до 29 степени.

 

Во текот на утрешниот ден, претпладне променливо облачно, попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува повременo засилен претежно северен ветер пред се вдолж Повардарието и кон исток. Максималната температура до 30 степени.Share

Додади коментар