Врнежи од дожд и утре

Поројни врнежи од дожд најавува Управата за хидрометеоролошки работи во вонредната временска прогноза, проследени со ретки грмежи. Над 30 литри/м2 ќе наврнат во јужните делови од земјата.

 

Ќе дува умерен, на места засилен ветер претежно од југоисточен правец, а максималните температури ќе достигнат 16 степени.Share

Додади коментар