Времето денеска

Времето денеска ќе биде променливо облачно, од пладневните часови ќе има повремен локален дожд, особено во планинските региони. Попладне во планинските делови ќе има и услови за краткотрајна нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен северен ветер, поизразен вдолж Повардарието. Утринската температура ќе биде во интервал од 10 до 18, а дневната од 23 до 29 степени.

 

До среда ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд, особено во попладневните часови, кога ќе има и појава на ретки грмежи. Ќе дува умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието. Од четврток ќе преовладува претежно сончево и потопло време, попладне со умерена облачност

Извор: УХМРShare

Додади коментар