Вработен во кавадаречка фирма се затрул со јаглероден диоксид
30-07-2020 РЕГИОН

Вчера  околу 13.00 часот Т.З.(57), вработен во фирма во Кавадарци, управувајќи службено возило „фолксваген кеди“, се затрул од јаглеродендиоксид, од боците кои што ги превезувал - информираат од СВР Велес.

 

Во болницата во Кавадарци му е укажана медицинска помош. Увид извршила екипа од OВР Kaвaдaрци.

 

фото:  илустрацијаДодади коментар