Возило се преврте на улица Илинденска во Кавадарци
14-04-2022 РЕГИОН
Според првичните информации возачот најпрво удрил во паркирано возило спроти градинката кај ООУ "Гоце Делчев",  потоа избегнал удар во пешак, за да на крај удри во жардинерата на улица "Илинденска".
 
 
Според не потврдени информации, на возачот му се влошила здравствената состојба и возилото во центарот на градот,  се движело без негова контрола.
 
 
Полицијата врши увид на местото на незгодата, а возачот е пренесен во ЈЗУ Општа болница Кавадарци.
 
 
А.Д
 


Share

Додади коментар